תכנון ופיתוח אב טיפוס לפני המעבר לייצור סדרתי

ככל שמוצר שאותו אנו מייצרים נחשב למורכב יותר, כך חשוב לתכנן אותו בצורה קפדנית יותר ומדויקת יותר. לא רק תכנון באמצעות מודלים ממוחשבים יביא ליצירת מוצר סופי איכותי מצד אחד וזול לייצור תעשייתי מן הצד השני.

לא רק שימוש בשרטוטים ופסילת רעיונות לא מוצלחים ישיג את המטרה הסופית, שהיא ייצור סדרתי והמוני ללא תקלות. השלב שעליו לא ניתן לוותר לפני המעבר לייצור המוני הינו פיתוח אב טיפוס. במקביל, יש לפיתוח שכזה מטרות נוספות, חשובות לא פחות. בין אלה ניתן למשל למנות חיסכון בעלויות הפיתוח כמו גם אפשרות לבצע מחקר, ניסוי והתנסות לפני שמייצרים סדרה המונית המיוצאת לשוק.

תכנון לטובת הצגה בפני המשקיעים

הרבה מאוד מפעלים ומיזמים אינם יכולים להתקדם בלא לשכנע משקיעים להצטרף ולתמוך בהם. הרחבה של מפעל קיים, למשל, והכנסת קוו ייצור חדיש מחייבים ממון רב. לפני שמשקיע או שותף חדש יסכים להשקיע ממיטב כספו, הוא ירצה בדרך כלל להבין היטב לאן יופנה הכסף. הוא ירצה לראות בעיניים מה יהיה המוצר הסופי ולהבין איך הוא מרגיש. באמצעות תכנון אב טיפוס ניתן להציג את הרעיון בפני משקיעים, כאשר הדבר נכון גם כאשר מדובר בייצור של מוצר פשוט יחסית וגם כאשר מדובר במוצר מתוחכם ביותר.

אב טיפוס להתנסות

ייצור סדרתי והמוני מוזיל את מחיר הרכבתו של כל מוצר בנפרד, אולם כדי להקים קו יצור צריך להשלים פיתוח תבניות פלסטיק מתאימות. פיתוח תבניות עשוי להיות מלאכה מורכבת ויקרה כאשר הללו צריכות להתאים לייצור בקנה מידה רחב. יחד עם זאת, ניתן בהחלט לייצר אב טיפוס גם מבלי להזדקק לתבניות מאוד מורכבות. בטכנולוגיה חדישה ניתן להזמין מודלים ואבות טיפוס עליהם ניתן לבצע ניסויים שונים.
באמצעות מכונות מתקדמות שיודעות לבצע הזרקת פלסטיק מדויקת, ניתן להזמין ולקבל במהירות אב טיפוס ראשוני שישמש לקבלת חוות דעת של מדגם צרכנים. אב הטיפוס יכול לאפשר עריכת ניסויים לבדיקת עמידות או לטובת שיפורים, כדי שרק הגרסה המושלמת תועבר לבסוף לייצור סדרתי. כך מונעים תקלות בייצור ההמוני, תקלות שעלותן נמדדת לא רק בכסף אלא גם במוניטין.


שיתוףהמומחים של Sunrise Engeeniring ישמחו לסייע לך! התקשר או מלא את פרטיך:

רגע לפני שאתם שולחים אלינו פרטים להתקשרות, מומלץ לוודא את המוכנות להתחלת פרויקט:
קיימים קבצי תכנון של אב טיפוס בפורמט xt
בהצלחה!

let_us_help_you